Lista aktualności
III Przegląd Leśnej Twórczości Dziecięcej
Poszerzanie wiedzy o ochronie przyrody i środowisku przyrodniczym u dzieci i młodzieży to główny cel III Przeglądu Leśnej Twórczości Dziecięcej.
zobacz relację filmową zobacz także: dkl.doba.pl tvklodzka.pl
Działalność Nadleśnictwa Zdroje wspiera w tym roku finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w projekcie pn.
" EDUKACJA LEŚNA SPOŁECZEŃSTWA - III PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ W 2017 ROKU"
WARTOŚĆ OGÓLNA PRZEDSIĘWZIĘCIA: 26 564 zł
WYSOKOŚĆ ORAZ FORMA DOFINANSOWANIA: DOTACJA W KWOCIE 14 900 zł
oficjalna strona Funduszu www.wfosigw.wroclaw.pl
08.12.2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej odbył się III Przegląd Leśnej Twórczości Dziecięcej organizowany przez Nadleśnictwo Zdroje.
Udział wzięło136 uczniów pod opieką 32 nauczycieli reprezentujących 8 szkół z Powiatu Kłodzkiego.
- Szkoła Podstawowa nr 6 im. Unii Europejskiej w Kłodzku;
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach;
- Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Szczytnej;
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lewinie Kłodzkim;
- Zespół Szkół Społecznych w Chocieszowie.
- Miejski Zespół Szkół w Dusznikach-Zdroju;
- Szkoła Podstawowa ,,EDUKATOR”;
- Szkoła Podstawowa w Szalejowie Górnym
W kategorii drużynowej zdobyły:
1 miejsce i tytuł Maksymalnie Leśnej Szkoły - Szkoła Podstawowa w Szalejowie Górnym
2 miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach
3 miejsce – Miejski Zespół Szkół w Dusznikach-Zdroju
WYNIKI III PRZEGLĄDU LEŚNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ:
Konkurs ODGŁOSY LASU:
1 miejsce -"Nawoływanie dzików" wykonanie: Grzegorz Jania, Jakub Syper z klasy VI ze Szkoły Podstawowej Szalejowie Górnym
2 miejsce - "Atak wilków na dziko żyjące koniki polne" wykonanie: Wiktoria Krasny z klasy VI , Wiktor Strap z klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej
3 miejsce - "Dialog Kukułek" wykonanie: Olivia Brodowska, Rafał Oleś z klasy III z Zespołu Szkół Społecznych w Chocieszowie
Konkurs LEŚNA PIOSENKA:
1 miejsce - "Leśne tajemnice" wykonanie: Milena Bobółka, Maja Gawlas, Julia Wójcik, Magdalena Strug, Martynka Niedobecka, Milena Kutrzuba z klasy III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach
2 miejsce - "Moja Planeta" wykonanie: Oliwia Bednarek, Anna Kloc, Julia Pempus, Zofia Kozłowska, Julia Podjacka, Lena Szumlińska z Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia "Edukator" w Polanicy- Zdroju
3 miejsce - "Leśny walczyk” wykonanie: Aleksandra Sitarz , Julia Koper Daniel, Arciszewski, Priscilla Pomorska, Wiktoria Bonczar, Marianna Polak z klasy III z ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Unii Europejskiej w Kłodzku
Konkurs TANIEC ZWIERZAKA:
1 miejsce - "Żabim kroczkiem pod obłoczkiem" wykonanie: Olivia Kucharska, Natalia Wawryka, Hanna Prusak, Milena Czerwińska, Wiktoria Adamczyk, Weronika Jabłonka z klasy III ze Szkoły Podstawowej Szalejowie Górnym
2 miejsce - "Kulturalne ptaki" wykonanie: Bartłomiej Borkowski, Wanesa Chodakowska, Filip Łuszczek, Bartłomiej Kopacz, Magdalena Półtorzycka , Miłosz Stankiewicz, Julita Zajączkowska z klasy II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach
3 miejsce - "Taniec Lisicy" wykonanie: Alicja Zaczyk, Weronika Wietchy, Wiktoria Jaskóła, Hania Spyra, Dagmara Jaszczur z klasy IV Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju
Konkurs SŁOWO NA TEMAT LASU:
1 miejsce - "Sąd nad ropuchą" wykonanie: Emilia Tracz, Hanna Tracz, Nicola Zawadzka, Wiktoria Chłoń, Kacper Sobczak, Olivia Mierzejewska z klasy V ze Szkoły Podstawowej Szalejowie Górnym
2 miejsce - "Leśna opowieść" wykonanie: Kinga Chrobocińska, Emilia Gładysz, Wiktoria Herba, Weronika Kula, Wiktoria Kopacz, Patrycja Wójcik z klasy V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach
3 miejsce - "Las wokół nas" wykonanie: Lena Januszkiewicz, Natalia Krzelowska, Julia Jarzyńska, Iga Lichota, Patryk Balasa, Michał Ziółko ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Unii Europejskiej w Kłodzku