Wydawca treści Wydawca treści

Widokowa, Orlik 1, oraz Wielbłąd zapraszają miłośników wspinaczki

Nadleśnictwo Zdroje udostępniło skały na Szczytniku

Skały położone na zachodnim zboczu wzgórza Szczytnik, z których rozpościera się przepiękny widok na malowniczą miejscowość Szczytna i lasy Nadleśnictwa Zdroje, już niedługo wpiszą się na mapę miejsc, gdzie bezpiecznie będzie można uprawiać turystykę wspinaczkową.

W sierpniu 2015 r. podpisano porozumienie z Fundacją WSPINKA, w którym udostępniono skały położone w pobliżu Zamku „Leśna" na Szczytniku na cele turystyki wspinaczkowej.
Porozumienie przewiduje nieodpłatne użytkowanie i udostępnianie wszystkim zainteresowanym przygotowanych tras wspinaczkowych, ze stałymi atestowanymi punktami asekuracyjnymi o różnym stopniu trudności.
Fundacja zobowiązała się do zamontowania elementów małej architektury turystycznej takich jak ławki, stoły, tablice edukacyjne, platformy oraz schody i bariery ułatwiające bezpieczne dotarcie do ścianek wspinaczkowych.

Szczegóły oraz wszelkie niezbędne informacje znajdują się w serwisie wspinka.org

Zapraszamy miłośników wspinaczki i nie tylko do odwiedzenia naszych lasów, a wspinaczom-społecznikom życzymy powodzenia przy realizacji przedsięwzięcia.